סוחרי יום בבורסה – דרך קלה להתעשרות?

לקבלת הצעת מחיר השאירו את פרטיכם.

להיות סוחר בבורסה – החלום והמציאות שונים אלף אלפי מונים. בדימיון של כולנו אנחנו מדמיינים את עצמינו יושבים מול מסך, לוחצים בטירוף על העכבר והמקלדת, מנווטים בין השקעות, מדדים וגרפים, ואחת ל-6 דקות צורחים "יש!" ורוקדים ריקוד נצחון קטן כי הרווחנו עוד איזו אלפייה או שתיים. במציאות, מסחר בבורסה שונה לחלוטין, הוא מבוסס יותר על רציונל ורוגע, והסוחרים החכמים משקיעים לזמן ארוך ולא זוכים לתשואות גדולות מיידיות כל כמה דקות. בתוך כל הנושא הזה קיימים סוחרי יום בבורסה, כאלה שהפכו את הבורסה למגרש משחקים וחיים יותר את הסיטואציה הדמיונית שהגדרתי, הם משחקים פחות לפי חוקי המשחק.

 

מה זה מסחר יומי בבורסה?

מסחר יומי זו שיטה להשקעה בשוק ההון שמגדירה השקעות קצרות טווח. המשקיע קונה נייר ערך כלשהו בתחילת היום, מתוך צפי ותקווה שערכו יעלה היום, ועד סוף היום הוא מבצע מכירה של אותו נייר ערך. לכאורה, המאמינים בשיטה הזו אומרים שניתוח טכני וזיהוי מגמות יכולים להעיד על עלייה צפוייה, רגע לפני שהיא קורת בפועל במציאות. מאמיני השיטה יספרו לכם שזוהי דרך לייצר רווחים אדירים בזמנים קצרים מאוד, אך בפועל – מדובר בהימורים. יש דרכים לצפות עליות וירידות, אבל הבורסה עובדת עבור סוחרים חכמים לזמנים ארוכים יותר – מגמות לא מתחילות ומסתיימות באותו היום, ותנודות של מנייה על פני יום בודד לא מייצגות מגמה כללית. 

אם אתם מתעניינים לגבי קורס מסחר בבורסה, ומדברים אתכם על כלי ניתוח והשקעה שלא שמעתם עליהם בשום מקום אחר, רווחים אדירים בעבודה של שעה ביום, התעשרות קלה ומהירה, לוחצים עליכם להרשם לקורס אגרסיבית ומבטיחים לכם הבטחות הזויות – כנראה שזהו קורס שילמד אתכם את שיטת המסחר היומי בבורסה. למה זה כל כך אגרסיבי? כי המאסטרים והמורים של שיטת המסחר היומי עושים את הכסף שלהם בקורסים כאשר הם לוקחים מתלמידים מסכנים את הכסף שלהם, ולא בכמה דקות עבודה בכל יום מול המסך, ולכן הם תלויים בכמות הנרשמים כדי להביא אוכל הביתה לאישה ולילדים.

כשאתם שומעים פרטים במפגש לגבי קורס מסחר בבורסה, כל האוירה אמורה להיות הרבה יותר רגועה והרבה יותר ריאלית. תשמעו את המילה "מסוכן" עשרות פעמים במפגש, תשמעו על השקעות ארוכות טווח ורווחים גדולים פוטנציאליים אם תדבקו בהשקעה טובה לזמן ארוך.

 

מסחר יומי בבורסה – איך שיטת הקסם עובדת לכאורה?

מסחר  יומי בבורסה מתבסס על מכירות ("יציאות") קבועות בזמן קבוע (בדרך כלל – כשמנייה נמצאת בהפסד של 5%, או כשמנייה נמצאת בעליה של 10%). הסוחר צריך להיות חסר כל רגש ולהפגין אפס הקשבה לתחושות שלו, ופשוט למכור כשמניה בהפסד של 5% או רווח של 10%, וזהו, בלי לחשוב יותר מידי או לצפות את המשך המנייה.

השיטה הזו בעצם מגחיכה כל סוג של קורס הגיוני נורמלי למסחר בבורסה, או כל שיטה שפוייה אחרת. לא מזהים מגמה כללית של מנייה ומשקיעים בה מתוך אמונה שהמגמה תתקיים ותחזיק, אלא פשוט קונים ומתבססים על תנודה רגעית, ופורשים תוך זמן קצר בכל מקרה אם מגיעים לטווחי הקצה. זה לא מסחר, זה הימורים. זה דומה מאוד להימור צבעים ברולטה, והחלטה לסיים את היום שלכם מול הרולטה ברווח ולא בהפסד. לטווח קצר זה עשוי לעבוד, בטווח הארוך – אתם מפסידים. יגיע היום שבו תהמרו 30 פעם על אדום ויצא 30 פעם רצוף שחור.

כך גם במסחר יומי בבורסה, יגיע יום שבו כל המניות שקניתם יספגו ירידות של 5%, ואם תקשיבו לשיטה תמכרו את כולם ותלכו הביתה בסוף אותו היום עם חורים בכיסים, חורים מספיק גדולים כדי שהמאזן הכללי שלכם מכל ימי ההשקעה יהיה שלילי. למה אני אומר "אם תקשיבו לשיטה"? מאחר והשיטה הזו מועדת לפורענות ומפעילה עליכם לחצים אדירים שלא לפעול לפי הכללים והנהלים שלה. כאשר הכסף שלכם מושקע, אתם סנטימנטליים כלפיו וקשה לכם להקשיב לכללים כל כך נוקשים לגבי רווחים והפסדים, כאילו הכסף הוא סתם קוביה שמוטלת והמספר שיוצא קובע איך תגיבו בהמשך. כאשר צפיתם עלייה והמנייה נחתה 5% בניגוד לצפי שלכם, יהיה לכם מאוד קשה למכור אותה בצורה עיוורת, להודות בטעות שלכם.

אתם תרצו להמשיך ולהחזיק במנייה כי הצפי שלכם צפה עלייה, ולדעתכם המנייה הזו תיכף תעלה בחזרה. מהצד השני, אם צפיתם עלייה ומנייה מסויימת קפצה 10% למעלה, קבלו ח"ח, לכאורה צפיתם נכון. בשלב הזה אתם אמורים למכור, אבל הרגש יתחיל לכרסם בכם – צפיתי עלייה, הייתה עליה, למה לי למכור עכשיו? למה לא להמשיך להנות מעליית המנייה ולהשאיר את הכסף שלי מושקע בה? מיד תחשבו שאתם יכולים להגדיל את הרווח כי המנייה צפוייה להמשיך לעלות. חברו את זה עם מקרים כאלה: המנייה נפלה 5% למרות שצפיתם עלייה, מכרתם אותה, ושעה אחר כך הערך שלה עלה באופן חד בחזרה למעלה. הפסדתם כסף ואמרתם לעצמכם: "היי, הצפי שלי כן היה נכון! פשוט לפני שהצפי שלי התקיים הייתה ירידת ערך קטנה רגעית". מקרים כאלו יגרמו לכם לרצות "לשבור את השיטה" במקרים של ירידות ערך, כי אתם חושבים ומאמינים שמנייה אמורה לעלות אם צפיתם זאת גם אחרי ירידה קטנה רגעית. 

ניתוח טכני וזיהוי מגמות הם כלים רלוונטים והגיוניים מאוד במסחר בבורסה, אבל שום ניתוח טכני לא יכול לזהות מגמות קצרות. לא ניתן לדעת לגבי מנייה איך היא תראה בשעות הקרובות, ניתוח טכני נכון ונבון כן יכול להגיד לכם שרוב הסיכויים שהמניה תעלה  בטווח של החודש הקרוב, בחצי שנה הקרובה, וכדומה.

 

בטווח הארוך אתם תפסידו במסחר יומי בבורסה

תמהיל הרווח וההפסד והתרחישים הצפויים לכם במסחר יומי בבורסה, מאוד מזכירים את עולם ההימורים. בטווח הקצר אתם עשויים להיות מורווחים וגם להרוויח סכומים גדולים. בטווח הארוך – תספגו הפסדים שיגרמו למאזן הכללי שלכם להיות שליליים. מחקר סטטיסטי פשוט יראה לכם שרוב הסוחרים היומיים נוטשים תוך זמנים קצרים יחסית את השיטה ואת המסחר בבורסה לחלוטין באופן כללי – כמעט חצי מהמתנסים עוזבים אחרי חודש או פחות, ורק כעשירית מהמתנסים במסחר ובשיטה ימשיכו יותר מ-3 שנים. אחרי חצי עשור מרגע שהתחילו קבוצת סוחרים בבורסה את שיטת המסחר היומי, כמעט אף אחד מהם לא ישאר במשחק. כולם או כמעט כולם עוזבים ונוטשים. למה? כי זה לא רווחי וגם מטריף ומשגע את הנפש. לא רק שתעזבו ותנטשו סביר להניח, גם תצאו משוגעים.

 

העמלות, אחח העמלות…

הנה עוד משהו שיכרסם היטב ברווחים שלכם, גם כאשר תצליחו להרוויח בשיטת ההימורים לפי כללי המסחר היומי בבורסה: עמלות. עמלות בבורסה נגזרות מכל פעולה שמתבצעת – מכירה או קנייה. מאחר ומסחר יומי בבורסה מתבסס על ביצוע מכירות וקניות רבות בתוך יום, ועד סוף היום מכירה של כל ניירות הערך שברשותכם – אתם תבצעו, במקרה הרע, כמה עשרות מכירות וקניות בכל יום. העמלות האלו מצטברות לסכומים גבוהים מאוד, וגם אם אתם מרוויחים, העמלות יכרסמו היטב ברווחים שלכם. נניח והקשבתם לכללי השיטה באדיקות, ונניח אפילו שאתם מרוויחים כסף על הנייר באמצעות השיטה, הרבה פעמים בקיזוז העמלות הרבות – אתם בכל זאת מפסידים; אז גם כשהשיטה עובדת פעמים רבות אתם מפסידים כסף – נשמע כמו מתכון לכשלון. כדי להרוויח בשיטת המסחר היומי אתם לא צריכים להרוויח כסף באמצעות השיטה, אתם צריכים להרוויח המון כסף באמצעות השיטה כדי שבקיזוז העמלות עדיין תהיו מורווחים.

 

מסחר יומי בבורסה: עבודה רפטטיבית במשרה מלאה שתחרפן אתכם

סוחר יומי בבורסה רחוק שנות אור בצורה הכי קיצונית שקיימת מאיך שחיים כלכליים מלאי עצמאות נראים – באמצעות השקעות ארוכות טווח והכנסות פאסיביות. הכנסה פאסיבית היא הכנסה שכדי להנות ולקבל אותה אתם לא מבצעים שום פעולה יזומה. דירה שקניתם (ללא משכנתא) ואתם משכירים נחשבת הכנסה פאסיבית, שכן הכסף נכנס מהסוחרים גם בלי שתעשו שום דבר באופן פעיל – דמי שכירות כל חודש בלי שתעבדו עבורם (בהנחה שמצבה הפיזי של הדירה תקין ואין פעילויות תחזוקה ותיקונים).

במסחר יומי בבורסה, אתם רחוקים שנות אור מהחלום והגישה הבריאה הזו – הרווחים (שסיכוי נמוך שתגיעו אליהם בטווח הארוך) תלויים בעבודה במשרה מלאה מול המסך, עבודה רפטטיבית של קניה ומכירה ללא הרף. גם אם תמצאו את עצמכם מרוויחים כסף, כנראה שתסיימו משוגעים.

נשמח לעמוד לשרותכם בכל נושא

השאירו את פרטיכם
ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

כתבות נוספות בנושא